Intrebari Frecvente

La noi vei găsi răspunsuri pentru cele mai frecvente întrebări legate de modul în care te poți înscrie, actele necesare, modalitatea de derulare a cursurilor teoretice și a orelor practice de conducere.

Pentru categoria B , durata minima a scolarizarii este de 5 saptamani de la prima sedinta de conducere.

Pentru categoria C , durata minima de scolarizare este de 8 saptamani de la prima sedinta de conducere.

Pentru categoria CE , durata minima de scolarizare este de 2 saptamani.

La inscriere este necesar buletinul, iar in prima saptamana trebuie aviz medical, aviz psihologic si cazierul judiciar.

Programul de lucru cu publicul – secretariat  – este de luni pana vineri intre orele 9,00 – 17,00, pe str Arany Ianosnr 42.

Programul de lucru al instructorilor – curs practic –  este flexibil , in functie de programul elevilor.

Plata se poate face integral sau in maxim 3 rate, ultima rata putand fi achitata la eliberarea dosarului.

Se pot efectu sedinte suplimentare, daca elevul doreste, contra sumei de 150 RON / sedinta pentru categoria B, 100 RON  / sedinta pentru categoria C, 120 RON  / sedinta pentru categoria CE.

Tariful include orele de legislatie rutiera, orele de conducere practica, combustibilul, intocmirea dosarului si prima examinare practica.

Costurile suplimentare sunt urmatoarele – analize medicale – 110 RON, Examen psihologic – 40 RON, taxa permis  – 68RON.

Pentru prima examinare practica, autoturismul este gratuit, urmand cade la a doua examinare sa se achite o taxa de 50 RON . Pe langa aceasta taxa, se va percepe o taxa de 3 sedinte de conducere suplimentare obligatorii  – conform legislatiei – in valoare de 210 RON.

INTREABA CE NU STI!